Společnost Gebrüder Weiss pružně reaguje na rostoucí objem obchodu mezi Spojenými státy a Mexikem a necelý rok a půl od otevření pobočky v texaském El Pasu rozšiřuje svou síť o další pobočku přímo v texaském Laredu. Posiluje tak přeshraniční přepravy a crossdockové služby.

Laredo patří k největším překladištím pro dovoz z Mexika. Každý den je přes hranice přepraveno zboží v hodnotě téměř 800 milionů amerických dolarů. Jedním z důvodů, proč se zvýšil tok zboží z Mexika do Spojených států, je rostoucí logistický trend zvaný nearshoring, tedy přesun výrobních operací do sousedních zemí. Mexiko je atraktivním výrobním místem pro korporace z Číny, Evropy a Latinské Ameriky díky zkrácení dodavatelských řetězců do USA, a současně představuje efektivní alternativu zámořských operací pro americké společnosti.

„Náš nový tým se nachází v Laredu přímo na spojnici dvou zemí, které jsou významnými obchodními partnery. Až 40 procent obchodu mezi Mexikem a Spojenými státy se uskutečňuje přes Laredo,“ vysvětluje Mark McCullough, country manager společnosti Gebrüder Weiss pro Severní Ameriku.

Související

Gebrüder Weiss pokrývá poptávku po přepravě službami na celém území USA i přeshraničním rozvozem. Nový logistický sklad navíc poskytuje plochu 1 500 metrů čtverečních pro manipulaci se zbožím, včetně nebezpečného. Poskytované služby zahrnují jak skladování zboží pod celním dohledem, tak služby celního odbavení.

Mark McCullough, country manager společnosti Gebrüder Weiss pro Severní Ameriku
Mark McCullough, country manager společnosti Gebrüder Weiss pro Severní Ameriku
Foto: Alexander Gouletas

Nová pobočka v Laredu je vzdálena pouhé tři hodiny jízdy od mexické metropolitní oblasti Monterrey. V průmyslových parcích zde vyrábějí americké a evropské korporace elektronické zboží, chemické výrobky, domácí spotřebiče, textil, ocel, automobilové díly a potraviny pro globální export. Výměna zboží se Spojenými státy je navíc podpořena dohodou o volném obchodu, která usnadňuje Mexiku přístup na největší spotřebitelský trh světa.

Gebrüder Weiss působí ve Spojených státech od roku 2017 a od té doby neustále rozšiřuje svou síť. Celkem deset poboček nabízí dopravní a logistické služby pro leteckou, námořní a pozemní dopravu a skladovou logistiku. K pobočkám v Chicagu, Atlantě, Bostonu, Dallasu, El Pasu, Los Angeles, Miami, New Yorku, San Franciscu nově přibylo také Laredo v Texasu. „Toto rozšíření je skvělou zprávou nejen pro naše klienty z USA a Mexika, ale umožní nám nabídnout flexibilnější služby také zákazníkům v Evropě a České republice,“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Tým zaměstnanců nové pobočky Gebrüder Weiss v Laredu
Tým zaměstnanců nové pobočky Gebrüder Weiss v Laredu
Foto: Gebrüder Weiss
Související