Středočeský kraj se od listopadu těší novému depu, které v Kostelci nad Černými lesy v pilotním provozu otevřela společnost PPL CZ. Nové depo nabízí až 130 nových pracovních příležitostí a díky kapacitě odbavení, které dosahuje i 15 tisíc zásilek denně, výrazně posílí přepravní síť a doručovací infrastrukturu v celém regionu. Při otevření depa se PPL CZ zaměřila nejen na svou udržitelnou strategii, ale také na unikátní revitalizaci pozemku a okolní krajiny čerstvě otevřeného depa.

Společnost PPL je opět o krok dál v přepravování zásilek. V listopadu slavnostně uvedlo do provozu zbrusu nové regionální depo v Kostelci nad Černými lesy. Nové depo o rozloze 19 tisíc metrů čtvrečních ve Středočeském kraji pomůže k zahuštění sítě a v kraji kapacitně doplní nedaleké centrální překladiště v Jažlovicích až o 15 tisíc zásilek denně. O ty se postará moderní třídící linka o celkové délce 543 metrů.

Třídicí linka nového regionálního depa PPL v Kostelci nad Černými lesy
Třídicí linka nového regionálního depa PPL v Kostelci nad Černými lesy
Foto: PPL CZ

„Depo v Kostelci je již čtvrtou velkou událostí v zahušťování naší sítě za poslední rok. Rozšiřováním infrastruktury se dostáváme významně blíže zákazníkům a spotřebitelům a posilujeme kvalitu a kapacitu naší sítě. Tím také upevňujeme pozici a význam PPL na trhu. Díky přepravní kapacitě jsme schopni zákazníkům doručovat špičkové služby v nejlepším čase. Jsme připraveni integrovat nové depo v Kostelci do naší sítě tak, aby se hned od prvopočátku stalo efektivním provozem a podpořilo jedinečnost stabilní a flexibilní sítě PPL. Zároveň jsme připraveni zvládat nejen sezonní výzvy, ale plnit dohody a očekávání našich zákazníků,“ uvádí Petr Basák, obchodní ředitel PPL CZ.

Související

Depo v Kostelci nad Černými lesy nabídne ve středočeském regionu až na tři desítky nových pracovních příležitostí a další stovku v návazných činnostech v dopravě a ve skladech. Dopravní flotilu společnosti PPL CZ doplní 60 nových dodávek, které se budou starat o provoz v novém depu.

Pozemek depa v Kostelci nad Černými lesy dostal druhou šanci

PPL CZ se v rámci otevření nového depa věnovala také revitalizaci sousedící krajiny, která náleží k pozemku. Společnost se postarala o vyčištění a rekultivaci rybníku či o výsadbu stromů a další vegetace. V plánu je i ozelenění střechy kancelářské části budovy, jejíž osázení proběhne na jaře nadcházejícího roku. Pozemek kolem nového depa byl revitalizován jako celek.

Pozemek kolem nového depa byl revitalizován jako celek.
Pozemek kolem nového depa byl revitalizován jako celek.
Foto: PPL CZ

„V rámci naší dlouhodobé udržitelné strategie jsme tento prostor přetvořili v místo, které nyní slouží nejen jako součást logistické sítě PPL, ale také přírodě a místní komunitě. Díky své energetické účinnosti a šetrnosti k životnímu prostředí představuje nové depo v Kostelci nad Černými lesy jednu z dalších vlajkových lodí závazku udržitelné strategie společnosti PPL CZ,“ uvádí Petr Horák, CEO PPL CZ.

Z dalších udržitelných prvků nechybí vnitřní i vnější LED osvětlení, solární ohřev užitkové vody, střecha připravená na solární energii či nabíječky pro elektrododávky. Do budoucna PPL uvažuje o dalších úpravách, včetně zlepšení přístupové cesty a instalace mola u rybníčku.

Související