Společnosti DHL Supply Chain, divize koncernu DHL Group specializovaná na smluvní logistiku, a AutoStore, průkopník v oblasti robotiky zaměřený na zcela automatické skladovací a vychystávací systémy, rozšiřují své partnerství. Cílem tohoto kroku je další urychlení automatizace skladů zboží na celém světě.

DHL Supply Chain je jedním z největších zákazníků společnosti AutoStore z řad nezávislých poskytovatelů logistických služeb. Ve svých provozech již využívá devět skladovacích systémů AutoStore a další čtyři se budují. DHL Supply Chain tak posiluje své ambice v oblasti digitalizace a automatizace. Devět provozovaných systémů disponuje 800 tisíci zásobníky. Čtyři budované systémy zvýší tuto kapacitu na 1,2 milionu. Kromě již provozovaných a budovaných zařízení plánuje DHL dalších pět systémů.

Inovativní zcela automatizované skladové systémy byly vyvinuty s ohledem na vysoce efektivní uskladnění a vyskladnění zboží za současného enormního zmenšení potřebné plochy. Modulární a snadno rozšiřitelný design vytváří z technologie AutoStore atraktivní řešení pro internetový obchod a společnosti obchodující s menším kusovým zbožím, například módou nebo elektronikou. Strategickým cílem partnerství společností DHL a AutoStore je ještě rychlejší implementace této technologie v dalších skladech DHL na celém světě.

Související

Flotila čítá přes 1000 robotů

„Z dalšího zintenzivnění naší dosavadní spolupráce se společností AutoStore máme velkou radost. Realizace naší digitalizační a automatizační strategie ve stále větším počtu distribučních center nám umožňuje ještě lépe a rychleji uspokojovat požadavky našich zákazníků. Modulární technologie AutoStore je optimálně koncipována pro náš cíl zvyšovat provozní efektivitu. Řešení lze rychle rozšiřovat a přizpůsobovat různým případům užití i odbytovým trhům. Pro nás je to rozhodující faktor. Díky standardizaci a cíleným dohodám o dostupnosti komponentů AutoStore výrazně zkrátíme také doby potřebné pro implementaci těchto systémů. Partnerská síť AutoStore má kromě toho nedocenitelnou hodnotu pro naši globální růstovou strategii v různých regionech,“ zdůrazňuje význam této spolupráce Markus Voss, ředitel společnosti DHL Supply Chain odpovědný za provozní činnosti a IT.

Společnosti DHL Supply Chain a AutoStore spolupracují již od roku 2012 a od té doby realizovaly skladové systémy v Singapuru, Polsku, Německu, Austrálii a USA. Díky této globální spolupráci slouží v současnosti ve skladech DHL již více než 1000 robotů AutoStore a zásadně tak přispívají k provozní efektivitě a vyšší výkonnosti.

„Naše dlouholeté partnerství se společností DHL Supply Chain jasně dokládá mimořádné přínosy, spolehlivost a efektivitu technologie AutoStore. Máme velkou radost, že můžeme toto úspěšné partnerství dále rozšiřovat a společnost DHL Supply Chain podporovat v zavádění zcela automatických skladových systémů na celém světě. Pro AutoStore jako průkopníka inovativních logistických řešení je to významná příležitost k růstu,“ neskrývá nadšení z rozšířené spolupráce Mats Hovland Vikse, generální ředitel společnosti AutoStore.

Společnosti DHL Supply Chain a AutoStore urychlují prohloubením svého partnerství automatizaci skladové logistiky. Na celém světě poskytují zákazníkům rozšiřitelná, přizpůsobitelná a efektivní řešení, která uspokojí požadavky zákazníků.

Související