Logistická platforma Ringil se dostala mezi dvacítku nejlepších startupů z celého světa, které se podle agentury StartUs Insights vyplatí sledovat. Ringil se zaměřuje na digitalizaci logistiky a prosadil v konkurenci více než pěti tisíc dalších logistických firem jako jediný středoevropský startup. Navíc už druhý rok po sobě.

„Na trhu jsme teprve druhým rokem, takže každé ocenění vnímám zároveň jako potvrzení toho, že jdeme správným směrem. A tím spíš, když obstojíme v celosvětové konkurenci,“ říká k umístění v shortlistu CEO a jeden ze zakladatelů Ringil André Dravecký. Platforma se přitom do výběru agentury StartUs Insights, která monitoruje téměř čtyři miliony startupových a scaleupových společností, dostala už druhý rok po sobě.

„Naší ambicí je předvídat trendy v sektoru a tím pádem do jisté míry i potřeby našich klientů. V letošním roce tak například do naší platformy začleníme elektronické CMR, přestože jejich používání bude povinné až od roku 2026. Naši klienti se tak budou moci v předstihu na novou regulaci připravit,“ zmiňuje André Dravecký jednu z novinek, které Ringil spustí v tomto roce. Kromě toho chystá i expanzi mimo Českou republiku, kdy v dohledné době spustí své služby pro klienty v Maďarsku.

Související

Digitalizace procesů umožňuje logistickým firmám lépe řídit kapacity a komunikovat s dopravci, což může snižovat náklady na dopravu až o 15 procent. Časová úspora může dosáhnout až 83 procent. Všechny služby platformy Ringil běží v cloudu a jsou dostupné nepřetržitě a odkudkoli.

Související