Zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková odchází z vedení skupiny Packeta. Zásilkovnu založila v roce 2010 a po dobu 13 let ji z pozice generální ředitelky vedla až prodeje firmy na konci loňského roku. Do funkce generálního ředitele skupiny by měl nastoupit zkušený manažer Erich Čomor.

Zásilkovna, dceřiná společnost skupiny Packeta, byla založena v roce 2010 Simonou Kijonkovou. Od té doby se společnost rozrostla do sedmi států v Evropě a zaměstnává přes 2000 lidí. Skupina Packeta disponuje sítí více než 15 tisíc vlastních výdejních míst, z toho 6000 jsou Z-Boxy, automatická výdejní místa.

„Jsem hrdá na celý Packeta tým, se kterým se nám podařilo za pouhých 13 let vybudovat jednoho z nejsilnějších hráčů v oblasti e-commerce logistiky v našem regionu. Předáváme finančně zdravou firmu, která je ve svém oboru jedničkou v Česku a na Slovensku a která doručuje zásilky do 33 zemí a je pro desítky milionů zákazníků love brandem,“ řekla Simona Kijonková a poděkovala všem zaměstnanců firmy i společníkům za pracovní nasazení. „Až společně s manželem exitujeme 100 procent všech našich podílů, budu se nadále věnovat dalšímu podnikání a především investicím. Dokážu tak své letité podnikatelské a manažerské zkušenosti zúročit ve více projektech a pomoci tak k růstu a úspěchu dalším firmám,“ dodává Simona Kijonková.

Související

„Simona Kijonková vytvořila jednu z nejúspěšnějších a nejinspirativnějších firem ve střední Evropě. Díky ní a její Packetě si dnes miliony klientů mohou pohodlně vyzvednout svoje zásilky na tisících výdejních místech a v Z-Boxech v Česku, na Slovensku a dalších zemích. Je pro mne velkou poctou převzít po dokončení transakce její roli, akcelerovat růst distribuční i partnerské sítě a posílit pozici Packety jako první volby zákazníku a jednoznačné jedničky v doručování zásilek,“ říká Erich Čomor, designovaný CEO skupiny Packeta.

Proces hledání vhodného investora pro skupinu Packeta probíhal po většinu roku 2023. Jeho výsledkem bylo značné množství investičních nabídek od různých finančních a strategických investorů, převážně významných mezinárodních skupin.

Loni v prosinci uzavřeli společníci skupiny Packeta, JSK Investments (48,6 procenta), společnost Notino a další čtyři společníci smlouvu o prodeji stoprocentního podílu konsorciu Emma Capital a CVC Capital Partners. S kapitálovou podporou R2G Packeta je dlouhodobě zisková a v roce 2023 dosáhla obratu 7,25 miliardy korun. Oproti roku 2022 se ji podařilo zdvojnásobit EBITDA.

Související