V červenci roku 2022 se developerská společnost Demaco stala vlastníkem průmyslového areálu o rozloze 13 hektarů, který do té doby vlastnila výrobní společnost Schott. Ta si od nového vlastníka dlouhodobě pronajala v areálu více než 38 tisíc čtverečních metrů výrobních a skladovacích prostor. Součástí dohody se společností Schott byla i výstavba nové skladovací haly o rozloze 11 150 čtverečních metrů, která byla nyní úspěšně předána do provozu.

„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit úspěšné dokončení a předání první moderní průmyslové haly. Naše investice do této lokality vytváří nové pracovní příležitosti a přispívá tak k ekonomickému rozvoji tohoto krásného valašského regionu,“ říká Jaroslav Kaizr, partner a obchodní ředitel společnosti Demaco.

Valašské Meziříčí není pouze městem na soutoku dvou řek, ale také významným strategickým dopravním uzlem, který tvoří páteřní síť Zlínského kraje pro spojení s Moravskoslezským krajem, Polskem a Slovenskem.

Související

Areál DMC ValMez je v současné době plně obsazen a na letošní rok je plánována výstavba dalších dvou hal o celkové ploše 28 tisíc čtverečních metrů. Společnost Demaco staví své haly dle vysokých technických standardů a zároveň dokáže přizpůsobit vnitřní dispozice, technologie i vnější design na míru svým zákazníkům.

„Průmyslový park DMC ValMez postupně s novou výstavbou také prochází svou nutnou revitalizací. Vytváříme nové inženýrské sítě, infrastrukturu parku a zasazujeme novou zeleň. V příštích třech letech plánujeme do tohoto parku investovat téměř jednu miliardu korun,“ dodává Jaroslav Kaizr.

Nová výstavba v takzvaném „živém brownfieldu“ přináší pro developera mnoho výzev, ale také přínosů. V areálu DMC ValMez je to zejména připojení na vysoké napětí 110 kilovoltů v kombinaci s kapacitní lokální distribuční sítí a vlastním zdrojem technologické vody. Blízkost centra města a umístění u frekventované silnice na Rožnov pod Radhoštěm znamená vynikající dostupnost městské a meziměstské hromadné dopravy a zároveň i dobrý přístup pro pěší a cyklisty.

Související