Společnost Skladon, která se specializuje na poskytování služeb fulfillmentu a zajišťuje logistiku pro střední a velké obchodníky, se potřetí v řadě dostala mezi tisíc nejrychleji rostoucích firem Evropy. V každoročně vyhlašovaném žebříčku FT 1000 obsadila 150. pozici, čímž se stala šestým nejúspěšnějším českým zástupcem.

Logisticko-technologická firma Skladon se již několik let řadí mezi tři nejstabilnější poskytovatele fulfillmentu na českém trhu. Její služby využívají klienti jako Trezor, Kilpi, Skinners, Pepperfield a nově také český výrobce nářadí Narex. Skladon na své umístění dosáhl díky stabilnímu růstu tržeb v letech 2019 až 2022. Ve svých hospodářských výsledcích z posledního zmiňovaného roku vykázal další meziroční růst, tentokrát o 15 procent.

„Naše opakované zařazení do žebříčku FT 1000 je pro nás závazkem do dalších let a současně potvrzením, že je naše schopnost individualizovat službu na míru logistických potřeb klientů tím správným směrem. K růstu gratuluji také dalším inovativním firmám, obzvlášť v zohledňované turbulentní době,“ komentuje umístění Konstantin Margaretis, CEO a spoluzakladatel společnosti Skladon.

Související

Žebříček FT 1000, který je každoročně sestavován ve spolupráci společností Financial Times a Statista, celkově zahrnuje firmy z 35 evropských zemí. Jejich pořadí určuje složená roční míra růstu tržeb (CAGR). Pro zařazení do letošního ročníku bylo potřeba splnit minimální míru 36,2 procent, přičemž Skladon dosáhl na 147,5 procenta.

Absolutním vítězem se stal pražský distributor solárních panelů a fotovoltaických produktů – společnost Raylyst Solar, který zaznamenal růst 824,4 procenta. Firma primárně prosperuje ze zvýšené poptávky po obnovitelných energiích v souvislosti se snahou vlád splnit klimatické cíle. Na složení letošního žebříčku se nejvíce podíleli zástupci ze sektorů IT a software, stavebnictví a e-commerce. Z českých společností se kromě Skladonu umístili také Nanosun, Woltair, Love2Dogs nebo Solsol.

Podle oficiálního prohlášení organizátora se letos umístily firmy, které prokázaly odolnost a schopnost prosperovat v nedávné silně turbulentní době. Do výsledků totiž promlouvaly jak dopady pandemie covid-19, tak i následná vysoká inflace a válkou na Ukrajině vyvolaná energetická krize. Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách Financial Times.

Související