Emirates SkyCargo přepravila za pomoci svých partnerů během finančního roku 2023-24 z a do České republiky celkem 10 800 tun zboží. Společnost plánuje zdvojnásobení své kapacity a přidání více než 20 nových destinací.

Objem vývozu z České republiky prostřednictvím Emirates SkyCargo dosáhl v uplynulém finančním roce 4700 tun, dovoz dokonce 6100 tun zboží z celého světa. České zboží směřovalo skrze hub Emirates v SAE zejména na hlavní asijské trhy, jako jsou Indie a Čína, ale také například do Jihoafrické republiky.

Prostřednictvím Emirates SkyCargo české podniky vyvážely zejména strojírenské výrobky a součástky, elektronické zboží a farmaceutické produkty, naopak hlavním dovozním artiklem bylo zboží podléhající rychlé zkáze, jako je čerstvé ovoce a zelenina.

Společnost Emirates SkyCargo ocenila své nejlepší agenty z  České republiky.
Společnost Emirates SkyCargo ocenila své nejlepší agenty z České republiky.
Foto: Jakub Caha

Emirates SkyCargo si pro další etapu stanovila ambiciózní plány na zdvojnásobení stávající kapacity a přidání více než 20 nových destinací do své rozsáhlé globální sítě, čímž poskytne svým zákazníkům po celém světě včetně České republiky větší flexibilitu i možnosti přepravy.

Související

„Závazek Emirates SkyCargo vůči České republice je již 14 let neměnný. Výrazně jsme rozšířili naše aktivity, usnadnili globální obchod a podpořili české podniky a místní ekonomiku díky mnoha příležitostem. Sami bychom to však nezvládli, a proto jsme hrdí na to, že můžeme ocenit naše klíčové zástupce a partnery, kteří se na našem úspěchu podíleli. Těšíme se na další roky spolupráce, kdy společně dosáhneme nových milníků,“ řekl Jakub Kolář, cargo manager, Emirates SkyCargo ČR u příležitosti slavnostního vyhlášení 10 nejlepších agentů z České republiky, kterého se zúčastnili zástupci společnosti Emirates pro Českou republiku a rovněž Julian Sanchez, regionální manažer pro obchod Emirates SkyCargo pro Evropu.

Spojením českých podniků s více než 140 destinacemi na šesti kontinentech prostřednictvím mezipřistání v Dubaji slouží společnost Emirates SkyCargo jako brána pro globální obchod. Denní spojení na lince Praha-Dubaj, které v současnosti zajišťuje letoun Boeing 777-300ER, mezitím po téměř čtrnácti letech provozu nedávno přepravilo třímiliontého cestujícího.

Emirates SkyCargo působí v Praze od roku 2010, tedy od stejného roku, kdy byla otevřena osobní linka Emirates spojující Prahu a Dubaj.

Související