DHL Supply Chain se stává hlavním logistickým partnerem dodavatele automobilových dílů Vitesco Technologies v Evropě. Nová logistická spolupráce posílí robustnost a odolnost dodavatelských řetězců v automobilovém průmyslu, centrální řízení přepravy výrazně zvýší udržitelnost.

Vitesco Technologies sází v logistice na udržitelnost, odolnost a efektivitu. Klíčem k dosažení cílů je nové strategické partnerství se společností DHL Supply Chain v roli hlavního logistického partnera. Od března 2024 jsou logistické toky dvanácti evropských výrobních závodů společnosti Vitesco Technologies centrálně řízeny společností DHL z jejího expertního centra ve Varšavě v Polsku. DHL tak dohlíží na 100 tisíc jednotlivých přeprav, na něž připadá přibližně jedna třetina celkového objemu přepravovaného nákladu společnosti Vitesco Technologies.

„Zásadním impulzem v našem odvětví je vývoj a výroba udržitelnějších technologií pro mobilitu zítřka. Chceme, aby naše podnikání mělo nejpozději od roku 2040 neutrální bilanci emisí oxidu uhličitého. Udržitelná logistická řešení jsou významným krokem na této cestě, po níž půjdeme se společností DHL Supply Chain,“ říká Thomas Kirchermeier, vedoucí oddělení pro řízení dodavatelských řetězců ve společnosti Vitesco Technologies.

Související

Velká výhoda nového logistického konceptu spočívá v tom, že DHL Supply Chain jako hlavní logistický partner sdružuje objemy přepravy mnoha velkých společností, čímž vytváří synergie a nový potenciál pro optimalizace. Odborníci na logistiku k tomu využívají celý trh dopravců a spedicí a dokážou vždy zajistit nejrychlejší, nejbezpečnější, nejekologičtější a nákladově nejvýhodnější přepravní řešení. Z toho profituje Vitesco Technologies i všichni zákazníci, protože se zvyšuje robustnost a spolehlivost dodavatelských řetězců.

Inteligentní logistika snižuje emise

Centrální řízení přepravy globálním lídrem v oboru logistiky, jakým je DHL, umožňuje navíc maximální transparentnost přepravních tras, což prospívá efektivitě a přináší také snížení emisí oxidu uhličitého. V budoucnosti budou například sdružovány dodávky, které byly dosud vyřizovány odděleně. Ve stále větší míře budou využívány také klimaticky neutrální dopravní prostředky. V tomto ohledu mohou oba partneři s úspěchem využívat odborné znalosti firmy Vitesco Technologies v oblasti elektromobility a praktické zkušenosti společnosti DHL, která provozuje největší flotilu elektricky poháněných vozidel v odvětví logistiky.

„Již v prvních společných pilotních projektech se ukazuje, že dokonale integrovaným dodavatelským řetězcem dokážeme využívat značné synergie. Úspory nákladů a zvýšení efektivity, které jsme tímto způsobem dokázali se společností Vitesco Technologies již realizovat, připravují nyní půdu pro další globální růst. S naším zaměřením na důslednou standardizaci a řízení logistických procesů chceme v nadcházejících letech ještě více minimalizovat emise oxidu uhličitého, maximalizovat efektivitu dodavatelských řetězců a zvyšovat jejich odolnost,“ říká Hendrik Venter, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain pro Evropu, Střední východ a Afriku.

Související