Dozorčí rada Kion Group prodloužila smlouvu generálního ředitele Roba Smithe o pět let do 31. prosince 2029. Rozhodnutí navazuje na důvěru představenstva společnosti ve Smithovu strategickou vizi, provozní odbornost a schopnost zajistit trvalou hodnotu pro akcionáře, zákazníky a zaměstnance.

Dnes osmapadesátiletý Rob Smith působil před svým příchodem do Kion Group jako prezident a generální ředitel finské veřejně obchodovatelné skupiny Konecranes, předního mezinárodního výrobce průmyslových jeřábů a automatizace kontejnerových přístavů. V letech 2013 až 2019 zastával pozici viceprezidenta a generálního ředitele pro Evropu, Afriku a Blízký východ ve společnosti AGCO Corporation, globálním výrobci zemědělských strojů. Předtím působil na manažerských pozicích v oblasti dodavatelského řetězce pro automobilový průmysl a v oblasti kapitálového zboží v USA, Francii a Německu.

Rob Smith získal titul BSE v systémovém inženýrství na Princeton University, MBA v mezinárodních operacích a financích na University of Texas v Austinu – Red McCombs School of Business. Získal také tituly Diplom-Kaufmann a Dr. rer. pol. na WHU – Otto Beisheim School of Management v Koblenzi v Německu, ve své disertační práci se zabýval optimalizací výkonu a rizika v oblasti globálních dodavatelských řetězců.

Související

„Jménem dozorčí rady jsem rád, že můžeme pokračovat v našem na důvěře založeném vztahu s Robem Smithem. Jsem přesvědčen, že pod Robovým osvědčeným vedením otevřeme další kapitolu úspěšného příběhu Kion,“ říká Hans Peter Ring, předseda představenstva dozorčí rady Kion.

„Rád bych poděkoval dozorčí radě za projevenou důvěru a těším se, že i nadále povedu Kion Group k udržitelnému a ziskovému růstu,“ říká Rob Smith. „Spolu s naším týmem výkonné rady a našimi více než 42 tisíci zaměstnanci po celém světě chceme utvářet budoucnost dodavatelských řetězců globálně. Budeme i nadále usilovat o plnění našich obchodních priorit a využívání příležitostí, které nabízí naše trhy a technologické inovace.“

Související