Česká pošta navázala přímou spolupráci s další internetovou obchodní platformou. Poté, co v roce 2020 uzavřela smlouvu se společností AliExpress, je dalším obchodním portálem, se kterým bude Česká pošta spolupracovat, platforma Wish. Klienti své objednané zásilky nebudou muset danit, protože to za ně včetně příslušné administrativy vyřídí právě Wish.

Při doručení prostřednictvím České pošty tak budou mít zákazníci jistotu, že ze zásilky nebudou muset dodatečně platit daň z přidané hodnoty nebo clo, protože zásilky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU. Pro zákazníky se při nákupech nic nemění, postup zadávání objednávek přes portál Wish zůstává stejný, oznámil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Česká pošta navázala přímou spolupráci s internetovou obchodní platformou AliExpress na konci loňského roku. Během slevové akce 11. listopadu doručila desítky tisíc zásilek e-shopu pro české nakupující. Balíčky byly odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a dostaly se tak k adresátům rychleji, zhruba do dvou týdnů od objednání. Česká pošta tehdy oznámila, že na základě dohody uzavřené mezi oběma firmami se bude spolupráce postupně rozšiřovat a jejím cílem je, aby se Česká republika v roce 2021 zařadila do skupiny zemí, ve kterých budou zásilky doručovány do deseti dnů od objednání na AliExpressu.

 

Související