Skupina Packeta, která vlastní přední českou technologicko-logistickou firmu Zásilkovna, zahájila spolupráci se slovinským dopravcem Express One. E-shopy, které jsou napojeny na systém Packety tak mohou doručovat zásilky do Slovinska již třemi dopravci (Express One, DPD a Slovinská pošta). Nový partner Packety nabízí flexibilní doručení, tj. s možností přesměrování zásilky na jinou adresu nebo výdejní místo. Využít lze sítě 180 výdejních boxů a více než 320 výdejních míst. Na jedno API napojení nabízí skupina Packeta aktuálně přes 70 dopravců. E-shopy mohou skrze Packetu expandovat do všech zemí Evropské unie, UAE, Turecka a Izraele. Pro každou zemi má Packeta zákaznické centrum a nabízí celní deklaraci.

„Slovinský trh pro nás a naše partnery z řad e-shopů představuje obrovskou příležitost. Místní e-commerce zažila v posledních několika letech významný boom, který ještě uspíšila koronavirová situace. Největšími tržními sektory jsou ve Slovinsku móda, elektronika, potraviny a osobní péče, domácí potřeby a hračky a hobby. Packeta v loňském roce do Slovinska doručila z českých e-shopů téměř 800 tisíc zásilek, více než 40 procent z nich bylo ze segmentu móda. Máme radost, že můžeme e-shopům, kteří jsou na náš systém napojeni, nabídnout dalšího kvalitního dopravce a umožnit jim snadnou expanzi na tak atraktivní e-commerce trh, jako je právě na Slovinsku,“ uvádí Daniel Tinz, Group Chief Commercial Officer, Packeta.

Související

Skupina Packeta nabízí e-shopům na jedno API napojení téměř 15 tisíc vlastních výdejních míst (z toho 5800 automatických výdejních míst Z-Box), přes 125 tisíc partnerských výdejních míst v celé Evropě a vlastní doručení na adresu v Česku a na Slovensku. Packeta Group spolupracuje s více než 70 mezinárodními partnerskými dopravci a poskytuje klientům nejlepší řešení v oblasti doručení. Zásilky tak vždy doručuje dopravce, který má aktuálně volnou kapacitu, díky čemuž je doručování rychlé a flexibilní. Packeta nabízí e-shopům řadu platebních možností dle jejich preferencí.

V případě odesílání zásilek do zahraničí nabízí Packeta pomoc s celní deklarací a mnoho dalšího. Štítky pro každou zásilku mohou e-shopy vytisknout z jediného systému, a to bez ohledu na dopravce a místo určení. Samozřejmostí je také zákaznická podpora pro každou zemi (jak pro e-shopy, tak pro koncové zákazníky). Operátoři pomohou jak s nastavením systému, tak s vrácením zásilky. To vše na jedno rychlé a jednoduché API napojení.

Související