Integrátor logistických řešení LogTech oznámil nové strategické partnerství se společností Geek+. „Toto partnerství posílí naši pozici v oblasti robotizace logistických provozů,“ sdělil Logistice Josef Piska, marketingový manažer společnosti LogTech. Jak Josef Piska upozornil, na trhu působí v oblasti automatizace logistických provozů celá řada výrobců a dodavatelů, LogTech ovšem nechce zákazníkům nabízet vše, co je na trhu dostupné. „Snahou společnosti je přinášet maximálně efektivní systém s vysokou přidanou hodnotou funkční integrace do jednoho celku, jehož operace jsou koordinovány sofistikovaným softwarem,“ dodal Josef Piska.

Již nyní jsou před finálním spuštěním některé z pilotních projektů vzájemné spolupráce LogTechu a Geek+ v České republice. Prvním společným tuzemským projektem je implementace vychystávacích robotů z řady P800 pro vychystávání v režimu Goods-to-Person. Jde o vysoce flexibilní řešení automatizovaného vychystávání s možností rychlé aplikace do provozu a vysokou efektivitou.

Související

Robotizace a automatizace v logistice je často diskutovaným tématem. Společnosti nevidí automatizaci a robotizaci interních logistických procesů pouze jako nástroj pro vyšší efektivitu provozu nebo úsporu provozních nákladů. Podniky hledají způsob, jak se stát méně závislými na manuální lidské práci, a vnímají automatizaci a robotizaci ve skladech jako řešení otázky nedostatku lidských zdrojů. Využití robotizace provozu na neproduktivní manuální operace vytváří prostor soustředit lidskou sílu na aktivity s vysokou přidanou hodnotou. Na tyto požadavky reagují také poradenské společnosti a integrátoři logistických řešení a zohledňují tento trend v logistických studiích a návrzích řešení.

Společnost LogTech neustále hledá nová řešení pro své zákazníky a posouvá hranice automatizace v intralogistice. Na trhu působí již více než 20 let a za tu dobu se stala předním integrátorem logistických řešení. Dodává integrované logistické systémy zákazníkům v celé Evropě a podílí se na projektech téměř po celém světě. „To vše představuje pro nás závazek, že nemůžeme zůstat stát na místě. Neustále posouváme hranice inovací, automatizace v intralogistice. Pomáháme tak řešit problémy našich zákazníků pomocí inovativních automatizovaných řešení pro skladování a expedici, která integrují jednotlivé procesy do komplexního a funkčního systému. Abychom dosáhli našich cílů v oblasti systémové integrace, spolupracujeme s předními dodavateli v oboru,“ řekl Josef Piska.

Související