Společnost PST CLC Mitsui-Soko v roce 2024 otevře filiálku na Slovensku, kde se jí aktuálně podařilo získat významnou zakázku pro velkou výrobní firmu. Jednalo se o velký tender na interní logistiku, jde tedy úspěch, který se výrazně projeví i v obratu firmy. V České republice se PST CLC Mitsui-Soko podařilo prodloužit kontrakt s významným zákazníkem. Ambicí společnosti je být jedničkou na českém a slovenském trhu v oblasti poskytování služeb interní logistiky. Aktuálně firma chce získat nové klienty pro sklady v Pohořelicích u Brna a v Mošnově.

PST CLC Mitsui-Soko nebude v tuto chvíli uvádět podrobnější informace k jednotlivým uvedeným úspěchům. „Předpokládáme, že filiálka na Slovensku na tom bude obratově podobně jako celé PST CLC Mitsui-Soko v České republice. Na Slovensku chceme poskytovat nejen interní logistiku, ale i celní služby, dopravu a do budoucna i skladování,“ uvádí Vít Votroubek, generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Související

Rok 2024 bude podle jeho slov pro společnost PST CLC Mitsui-Soko ve znamení růstu. „Málokomu se podaří z roku na rok zdvojnásobit obrat. Zatím je předčasné hodnotit stávající hospodářské výsledky letošního fiskálního roku, ale očekáváme obrat kolem 900 milionů. Předpokládám, že za rok budeme mít obrat více než dvojnásobný,“ zmiňuje Vít Votroubek. Firma chce na Slovensku poskytovat komplexní logistické služby. V budoucnu si, podobně jako v ČR, na Slovensku pronajme sklady a bude v nich klientům poskytovat outsourcing logistiky.

A jaký byl rok 2023 pro společnost PST CLC Mitsui-Soko? „Tím, že máme fiskální rok posunutý až do března příštího roku, můžu hodnotit tři čtvrtletí. Nešlo o jednoduché období, ale daří se nám. Situace na trhu není optimální, ale není ani kritická. Když srovnám výsledky s loňským fiskálním rokem, tak teď nejsou tak skvělé, dosahujeme zhruba o třetinu menšího obratu. Nicméně když bych to srovnal s dobou před covidem, tak za dnešní výsledky bychom tehdy byli vděční,“ říká Vít Votroubek. Doplňuje, že situace na trhu se nezlepšuje. Nákupní poptávka stále klesá nebo stagnuje, což se projevuje v logistice. „Někteří klienti naše sklady postupně opouštějí. Ne kvůli tomu, že bychom poskytovali špatné služby, se službami jsou spokojeni, ale z toho důvodu, že omezují vlastní produkci a nepotřebují tolik skladovat. S tím souvisí náš sklad v Pohořelicích, který jsme otevřeli s očekáváním, že se nám ho podaří brzy zaplnit, ale z hlediska jeho zaplněnosti jsme zhruba na třetině,“ konstatuje Vít Votroubek.

Na Slovensku chceme poskytovat nejen interní logistiku, ale i celní služby, dopravu a do budoucna i skladování,“ říká Vít Votroubek, generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko.
„Na Slovensku chceme poskytovat nejen interní logistiku, ale i celní služby, dopravu a do budoucna i skladování,“ říká Vít Votroubek, generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko.
Foto: PST CLC Mitsui-Soko/photobaky.com

Z dalších novinek uveďme, že se společnost PST CLC Mitsui-Soko připravuje na ISO na kybernetickou bezpečnost, tento certifikát by chtěla získat do března. Dále by do procesů ve firmě stále více chtěla zapojovat umělou inteligenci. Firma také uvažuje o zakoupení automatizovaných robotických vozíků. Díky provázanosti s Mitsui-Soko Group se daří získávat i poptávky z Japonska.

Související