Nový retrak Baoli KBR 14-20, který navrhl výzkumný a vývojový tým Kion Group, se již začíná vyrábět v nejmodernějším výrobním závodě skupiny Kion v čínském Xiamenu. Novinka nabídne výkon, variabilní provedení výšky zdvihu a nosnosti a přinese výrazná zlepšení produktivity a efektivity manipulace s materiálem. Retrak je určen pro širokou škálu využití.

Výrobní řada retraků Baoli KBR 14-20 nabízí pro splnění požadavků zákazníků na manipulaci několik variabilních provedení. Modely KBR 14 s nosností 1400 kilogramů a KBR 16L s nosností 1600 kilogramů mají výšku zdvihu až 9,4 metru, modely KBR 16 a KBR 20 s nosnostmi 1600 respektive 2000 kilogramů dosahují výšky zdvihu až 10,6 metru.

Při návrhu vozíků byla hlavní prioritou bezpečnost a stabilita, což je v souladu s vysokými standardy kvality skupiny Kion Group. Robustní podvozek retraku vozíku zajistí spolehlivý provoz a dlouhou životnost. Celkovou bezpečnost zvyšuje integrace různých varovných systémů a výstražného osvětlení, což přispívá ke klidné a bezpečné práci řidiče.

Související

Dalším klíčovým požadavkem při návrhu bylo pohodlí a jednoduchost obsluhy. Ergonomicky navržené ovládací prvky a celkové uspořádání kabiny zajišťují uživatelskou přívětivost pro obsluhu. Retraky jsou vybaveny integrovaným bočním posuvem, což přispívá k efektivní manipulaci s nákladem. Hydraulické funkce, ovládané mini páčkami, a kompaktní elektrický systém řízení přináší skvělou manévrovatelnost. Plně nastavitelné sedadlo a řídicí konzole jsou přizpůsobeny pro operátory různých velikostí a přinášejí pohodlí a efektivitu. K vyšší efektivitě manipulace i pohodlí řidiče přispívá i indikátor a volič výšky.

Nové retraky řady KBR 14-20 jsou vybaveny 48 voltovými bateriemi s kapacitou až 700 Ah a dosahují dlouhých časů provozu na jedno nabití, což je předurčuje pro provoz v náročných pracovních směnách. Moderní elektronická řídící jednotka monitoruje všechny elektrické a hydraulické funkce, zajišťuje spolehlivý a tichý provoz i energetickou účinnost.

„Uvedením nejnovější série retraků KBR 14-20 na trh zdůrazňuje Baoli EMEA svůj závazek poskytovat praktická a spolehlivá řešení pro manipulaci s materiálem v našem segmentu trhu,“ říká Francesco Pampuri, director brand marketing and management Baoli EMEA. „Snažíme se zjednodušit každodenní práci v provozech našich zákazníků tím, že nabízíme snadno použitelná, cenově dostupná a podporující řešení.“

Související